сите категории
Голема PCB технологија Co., Ltd.
Собрание на PCBA

Сервер за комуникација со голема брзина PCBA

Собрание на PCBA

Индустриска контрола PCBA

Собрание на PCBA

5G оптички модул PCBA

Собрание на PCBA

PCBA за контрола на висока моќност

Собрание на PCBA

Медицинска контрола Pcba

Собрание на PCBA

Приказ на картичка Pcba

Собрание на PCBA
Собрание на PCBA
Собрание на PCBA
Собрание на PCBA
Собрание на PCBA
Собрание на PCBA

Собрание на PCBA


GREATPCB TECHNOLOGY обезбедува целосна приспособена услуга за склопување на PCB, Ве молиме да ви испратиме PCB-датотеки и списоци со Bom на [заштитена по е-пошта], можеме да ви обезбедиме понуди што е можно поскоро!

Пребарување
Капацитет на производство

Кои се фокусираат на Професионална фабричка едношалтерска услуга од дизајн на ПХБ, распоред на ПХБ, производство на ПХБ, набавка на електронски компоненти, приспособен прототип на склопување на ПХБ, тест, пакување и испорака на ПХБ.

Класификација на електронски компоненти
Електронските компоненти се компоненти на електронски компоненти и мали машини и инструменти. Тие често се составени од неколку делови и можат да се користат во слични производи; тие често се однесуваат на одредени делови од електрични апарати, радија, инструменти и други индустрии, вклучително и кондензатори, транзистори, Општ термин за електронски уреди како што се пружини за коса и пружини. Вообичаени се диодите.
Електронските компоненти вклучуваат: отпорници, кондензатори, индуктори, потенциометри, цевки, ладилници, електромеханички компоненти, конектори, полупроводнички дискретни уреди, електроакустични уреди, ласерски уреди, електронски уреди за прикажување, оптоелектронски уреди, сензори, напојувања, прекинувачи, микро специјални мотори, електронски трансформатори, релеи, печатени плочки, интегрирани кола, разни кола, пиезоелектрични, кристали, кварцни, керамички магнетни материјали, подлоги за печатени кола, специјални материјали за електронски функционални процеси, производи за електронски лепила (ленти), електронски хемиски материјали и делови, итн.

Минимална прецизност на компонентите 0201 - 01005
Максимална висина на монтирање 30mm
Минимално растојание IC 0.3 Pitch, BGA 0.4 Pitch
Максимална големина на PCB 450╳ 690мм
Дебелина на ПХБ плоча 0.1 ~ 6mm
Видови на табла SMT Цврста плочка за PCB, Flex PCB плоча, Цврста флекс PCB плоча, Метално јадро ПХБ
Тип на лемење Оловен, без олово
SMT Сврзување, опрема без надзор, ПОП
Способност за тестирање Тестирање на функцијата за стареење, AOI, инспекција на рендген, SPI опрема, ИКТ тестирање, термички циклус, ултразвучно скенирање
Времето за испорака Монтажа на примерок: 3-5 дена, Сериско склопување: 15 дена

Извори на компоненти:

22 + Компоненти-Извори

Завршете го собранието на SMT Процес на склопување на PCBA Процес на склопување на SMT
Завршете го собранието на SMT Процес на склопување на PCBA Процес на склопување на SMT
Работилница за производство на SMT Работилница за производство на СМТ2 Магацин на компоненти и делови
Работилница за производство на SMT Работилница за производство на СМТ2 Магацин на компоненти и делови

П1. Зошто да не изберете нас?
Ние сме продавачи на услуги за производство на електроника со едно место (EMS), можеме да им обезбедиме флексибилни и сигурни решенија за електронско производство на клиентите, од производство на ПХБ BOARD и процес на склопување на PCBA, набавка на делови, лемење со вдлабнатина преку дупка, тестирање PCBA, склопување на кабинет и тестирање на производи, пакување и логистички услуги.

П2. Како да го обезбедите вашиот квалитет?
Нашите производи го исполнуваат стандардот за сертификација, како што се ISO9001, ISO14001 и UL итн..., се надеваме дека може да се обидете да ни дадете примероци за да го тестираме квалитетот.

П3. Што е потребно за цитати за pcb и pcba?
Производство на ПХБ: Треба да ги обезбедите барањата за количина, Гербер-датотеки и технички барања (суровина, завршна површина, дебелина на бакар, дебелина на плочата, боја на маската за лемење, боја на свилен екран итн...)
Производство на PCBA: информации за PCB-датотеки, списоци на BOM, датотеки со матрици (документи за тестирање...) и ако можете да ги обезбедите примероците од PCBA, можеме да правиме услуги за копирање на клонирање на PCB.
(1) Треба да обезбедите сеопфатна и детална сметка за материјали за BOM, вклучувајќи: број на дел, производители на делови, употреба, спецификации за детали за компоненти и делови итн.
(2) Заменливи делови, потврдете ги одобрените резервни делови.
(3) Треба да се обезбеди IC пред-програмирање, верзија на тест за горење софтвер и метод на тестирање.
(4) Обезбедете барања за PCBA или производно склопување, обезбедувајќи специфични извршни датотеки.
(5) Доколку ви треба пластика, метал, кабел, амбалажа и други посебни потребни итн... можете да ни го испратите изработениот цртеж на документи.

П4. Кои формати на датотеки ги прифаќате за производство на PCB и pcba?
Гербер-датотека: CAM350, целосен формат RS-274-X
PCB датотека: Protel 99SE, DXP, PADS, AUTOCAD, P-CAD 2001 PCB
Формат на BOM: EXCEL, WORD, PDF, TXT

П5. Колку е MOQ?
Не постои MOQ за печатено коло и склопување на pcba, истото Ние сме во состојба да се справиме со мало и големо производство со флексибилност.

П6. Можете ли да го одредите времето на брзо вртење за примероците од pcba?
Можеме да обезбедиме 24-часовна брза испорака за едноставни примероци на проектни pcba (мора да биде мал број на компоненти), ве молиме испратете ни списоци на BOM, проверете го.

П7. Која е цената за испорака?
Трошоците за испорака се одредуваат според начинот на испорака што ќе го изберете, дестинацијата, тежината, големината на пакувањето на стоката. ако ви треба понуда за трошоците за испорака, ве молиме известете не.

П8. Како да ги тестирате ПХБ плочите и производите од PCBA?                                        
Со тестирање на прицврстувања, тестирање на сонда за летање, AOI, тест за импеданса, FQC, друг метод на тестирање и др... за PCB плочи, AOI и X-RAY, FQC, друг метод на тестирање и др... за склопување на PCBA.                                   
П9. Што е стандардно време за испорака?
Нормално, потребно е време за испорака 3-5 дена за DHL, UPS, FEDEX, TNT, EMS.

Што е SMT матрицата?
1. SMT Stencil е специјален калап за SMT процес. Најшироко користен е нерѓосувачкиот челик, а челичниот лим е генерално 0.12 mm (освен за посебни барања). Неговата главна функција е шаблонот за печатење на паста за лемење на плочката за плочка во првиот процес на површинско монтирање на SMT.
2. Обично треба да се обезбедат Гербер-датотеки или да се обезбеди „TOP Paste layer“ и „Bottom Paste layer“ за да се направи матрица.
3. Прво, пред поставување на SMT, потребно е да се испечати паста за лемење со екран на ПХБ плочите, за да има целосна паста за лемење на влошките на колото, а потоа поставете ги компонентите на плочата со опрема за автоматско поставување. Во следниот чекор, плочката (која е испечатена со паста за лемење) се загрева со опрема за повторно лемење за да се заврши лемењето.

Апликации:
Опсег на производи на апликации вклучувајќи
PCBA собранието се широко користени во потрошувачката електроника, кабелот USB TYPE-C, главната контролна табла, напојувањето со AC/DC, LED осветлувањето, апаратите за домаќинство, контролата на напојувањето, полначите за електрични возила, индустриската контрола, автомобилската електроника, медицинската, 5G комуникацијата, оптичкиот комуникациски модули и други полиња.

Испраќам барање